Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Промена на времето побрзо отколку што очекувавме – врнежи од снег и пад на температурите

Утре кон крајот на денот се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта и во вторник претпладне, а поради спуштање на студена маса од север, ќе преминат во снег и на некои поиски места, особено во северните делови.

Во вторник ќе дува умерен до засилен северозападен ветер што ќе услови значително опаѓање на дневната температура. Потоа во наредните денови ќе биде стабилно со ниски утрински температури

Loading…


Во тренд…