Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ед Ширан заработува околу еден милион евра дневно

Минатата година тој плати повеќе даноци отколку „Амазон“, а оваа година на турнеја заработи 375 милиони евра. Значи, „малку” повеќе од еден милион евра дневно …

Пејачот Ед Ширан (27) постави нов рекорд. Никој досега не заработил толку многу за само една година, а пред успехот на Ед титулата на најуспешен изведувач и припаѓаше на Тејлор Свифт, која со турнејата во 2017 година заработи 225 милиони евра. Само во 2018 година, тој настапи 95 пати во 18 земји на четири континенти.

Колку и да е заморно, на Ед му се исплатеше. И уште пееше на десет концерти со скршена рака. И тој нема намера да престане Веќе има 44 договорени настапи за следната година.