15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Скопјани треба да знаат дека утре ВМРО ДПМНЕ ќе протестира и дека сообраќајот во центарот среде најголемите гуж ќе биде блокиран

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста, дека за утре (20.12.) од 19,00 часот е закажан протест во Скопје организиран од страна на политичка партија со релација на движење од плоштадот ВМРО, десно по улицата “Даме Груев“, право по улицата “Васил Главинов“, право по булеварот “ВМРО“, лево по булеварот “Илинден“ до пред зградата на Влада на Р.Македонија.

Од тие причини ќе бидат превземени мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на Град Скопје во периодот непосредно пред и за време на одржување на протестот

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Можеби ќе ве интересира

Вонредна седница на Владата за трагедијата во Тетово

M T

Вашингтон загрижен за новата талибанска влада составена од само мажи

M T

Пекинг е подготвен за контакти со новата влада на Авганистан

M T