Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Не ја издржа тешката опака болест: Почина легендарниот српски актер, кој го обожаваа децата

Почина легендарниот српски актер Божидар Боле Стошиќ, утрово во болница во Белград.

По долга и тешка болест актерот почина на 82. години, а половина кариера беше познатиот Боле од детска емисија.

Негова девојка беше Јелисавета Сек кога прв пат застанале на сцена во младоста.