Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Подгответе се за голема промена на времето

фото Pixabay

Под влијание на нов влажен бран денес во ноќните часови, како и утре претпладне ќе има нови врнежи, кои поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег.

На планините ќе се формира снежна покривка.

Потоа во следните два дена ќе биде студено и суво, а нови врнежи претежно од снег ќе има во четврток.

Во тренд…