Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Циклонот ќе ја покаже силата: Снег ќе ја прекрие Македонија

фото Pixabay

Утре преку денот ќе има разведрување, а врнежи повторно ќе има во ноќните часови, како и во понеделник претпладне, кога поради спуштање на постуден воздух од север и на некои пониски места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

На планините ќе се формира снежна покривка.

Потоа во следните два дена ќе биде студено и суво, а нови врнежи претежно од снег ќе има во четврток.

Во тренд…