Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешка несреќа утрово го потресе регионот: Жена почина на лице место, маж на реанимација

фото: Centar.mk

Тешка сообраќајна несреќа во која има жртва утрово го потресе Белград како и целиот регион.

Во 5 часот и 30 минути на патот за Обреновац загинала 40-годишна жена-пешак, додека маж е тешко повреден и префрлен на реанимација во Ургентниот Центар во Белград каде утрово лекарите се борат за неговиот живот.

Засега не се знае како дошло до несреќата ниту идентитетот на жената која починала на лице место.