Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студ ја окова Македонија: На ова место температурата – 9 степени

Во Лазарополе температурата во текот на ноќта се спушти до -9. Според Управата за хидрометеоролошки работи најниски температури се измерени во Маврово, Крушево, Битола и Тетово ( -8 Маврово, -7 Крушево, -6 Битола, -5 Тетово, Претор, -4 Прилеп, Берово, -3 Дебар, Охрид, -2 Крива Паланка, Струмица, -1 Скопје, 0 Куманово, Штип, Демир Капија, 2 Дојран, 4 Гевгелија).

Изутринава е сончево со мала локална облачност и постудено. Дува умерен до засилен северен ветер најизразен во Гевгелија и на североистокот на повисоко во Ѓуриште.

Во тренд…