Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР со нова најава за времето: Подгответе се за обилни врнежи од снег и дожд

До сабота претпладне времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат негативни, а најстудено ќе биде во петок наутро. Под влијание на нов влажен бран од сабота кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, особено на запад.

Поради спуштање на постуден воздух од север, од недела на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег, а на пониските места од дожд и снег.

Метео предупредување: Денес ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Ветерот ќе биде најизразен долж Повардарието и на планините.

Во тренд…