Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Кривични пријави за двајца скопјани фатени со марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе две кривични пријави против М.М. (32) и Д.П. (47) од Скопје поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик.

При извршен преглед и легитимирање кај нив била пронајдена марихуана, информира МВР.

Во тренд…