Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ципрас на средба со Путин во Москва

Рускиот претседател, Владимир Путин, на 7 декември во Москва ќе се состане со грчкиот премиер, Алексис Ципрас, соопштија руските власти.

На состанокот, како што ијзави советникот на Путин, Јуриј Ушаков треба, да се затвори едно сложено поглавје во односите меѓу двете земји.

Ушаков објасни дека овој тежок период е поврзан со дипломатскиот скандал, односно протерувањето претставник на руската амбасада во Атина и забраната за влез на двајца руски дипломати во Грција.

Во тренд…