Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Кремљ жали што дијалогот меѓу Русија и САД не функционира

Pixabay

Кремљ соопшти дека жали што дијалогот меѓу Русија и САД не функционира и покрај фактот дека постојат голем број важни стратешки прашања за кои би требало да се разговара.

„Дијалогот не функционира и покрај фактот што двете страни имаат направено одредени планови и домашни задачи“, изјави Дмитриј Песков за новинарите на прес-конференција во Кремљ, пренесува „Ројтерс“.

Во тренд…