Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Запален преспанскиот договор пред Собранието

Демонстрантите од „Македонија блокира“ на бината пред Собранието од каде протестираа, го запалија Преспанскиот договор.

Претходно тие ја фрлија и искинаа програмата на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

Демонстрантите од протестот порачаа дека нема да прифатат промена на името и ги повикаа осумте пратеници кои претходно ги поддржаа уставните измени да им се придружат.

Во тренд…