Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ЧЕКОР ПО ЧЕКОР: Направете триаголници со сирење (ВИДЕО)

Послужете ги со кисело млеко и јогурт…

Состојки:

500 гр тенки кори; 300 гр тврдо кравјо сирење;3 јајца;1 јогурт 200 гр;малку млеко;масло

Начинот на подготовка чекор по чекор погледнете го во видеото. Објаснето е како да ги направите совршените триаголници…