Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се самоуби српска манекенка – пронајдена обесена во својот стан

Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ извршила самоубиство денес во стан во Белград.

Како што јавуваат неофицијално срските медиуми, манекенката се обесила.

Таа беше заштитно лице на многу клубови, а има снимано реклами и спотови.

Пред само два дена, Марија на својот Инстаграм профил објавила фотографија со познатиот Роналдињо кој престојуваше во Белград.

Бабата на Марија е од Конго, а нејзиниот дедо од Србија.

-Дедо му беше амбасадор, ја запознал баба ми кога е исто така Србинка и така настанала мојата мајка, неодамна раскажала Марија.

Во тренд…