Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ноќно забрзување на метаболизмот: Ослободете се од маснотиите брзо и ефикасно

Магичната комбинација од мед и цимет го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми.

Многумина во исхраната користат мед, кој е познат како здрава и лековита намирница, додека циметот е омилен зачин во многу десерти.

Меѓутоа, се уште недоволно е позната магичната комбинација и нејзиното својство дека го забрзува метаболизмот и помага при губење вишокот килограми.

Најважен елемент во делувањето на диеталната напивка од мед и цимет е времето на примена. Имено, половина се пие пред спиење, кога ќе го забрза метаболизмот, а втората половина наутро на празен стомак кога ќе делува на целиот организам.

Состојки:

  • 2 големи лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 250 мл вода

Начин на подготовка:

Зовријте ја водата, прелијте ја преку циметот, а кога ќе се излади додајте мед и добро измешајте.

Првата половина испијте ја пред спиење, а втората наутро пред оброк.

Во тренд…