Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Груевски во затвор

Pоследната жалба која ја имаше поднесено екс премиерот на Македонија, Николе Груевски е одбиена, со што некогашниот премиер ќе мора во затвор.

Жалбите кои адвокатите на Груевски ги поднесуваа со Кривичниот совет, сите беа одбиени. Сега Груевски ќе мора да се пријави на издржување на затворската казна од две години затвор.

Во случајот „Тенк“ Груевски е осуден на две години затвор за набавката на „мерцедесот“ на МВР.

Во тренд…