Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Петмина повредени, 15 станови уништени во експлозија на гас во Марибор

Пет лица се повредени, а најмалку 15 станови се уништени во експлозија на гас што се случи во Марибор.

Пожарникарите интервенирале и го изгаснале пожарот во петкатната зграда во која избил пожарот. Во експлозијата се уништени најмалку 15 станови, но конструкцијата и стабилноста на зградата не се уништени. Во тек е згрижување на станарите.

Во тренд…