Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нова трагедија во Македонија – полицијата јавува за загинат во тешката сообраќајка

фото: Centar.mk

Маж почина вчера во сообраќајна несреќа на реагионалниот пат Куманово-Свети Николе.

Според информации на МВР во 17:40 часот, патничко возило „Опел корса“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од 47-годишниот Д.А. од Куманово, удрило во 70-годишниот велосипедис Т.С. од село Стањевци, светиниколско.

Т.С. починал на местото на настанот, а смрт била констатирана од лекар од Јавната здравствена установа Свети Николе. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

Во тренд…