Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Еве што се случува со патнички автомобил кога преку него ќе премине најголемиот камион на светот тежок 450 тона (Видео)

450 тона тешките камиони „кипери“ се монструозни возила кои се користат во рударската индустрија за превоз на големи товари преку груби терени.

Белорускиот произведувач на рударска опрема „BelAZ“, покажал што се случува со оние кои ќе им се најдат на патот на нивниот „монструм BelAZ-75710“, кој два пати влегол во Гинисовата книга на рекорди – како најголем камион на светот.

Овој џин го покренуваат два дизел мотори со сила од 2330 КС.

Погледнете и сами што останало од патничкиот автомобил кога преку него преминал овој „џин“:

Во тренд…