Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Калиопи го претстави видеото за песната „Пресуда”

Калиопи објави ново видео за песната „Пресуда”, која е комплетно авторско дело на композиторот, продуцент и текстописец Ромео Грил.

„Пресуда” е тажна љубовна песна … И сфатив дека понекогаш и тажните љубови може да бидат убави. Длабоко верувам дека публиката ќе ја сака и можеби ќе се најде во неа. Му благодарам на Ромео Грил, кој исто така маестрално и вешто ги допре моето срце и душа, и што ме прави бесмртна. Пресреќна сум што премиерно ќе ја отпеам „Пресуда” во живо на мојот концерт на 23 ноември во Сава центарот во Белград.

Песната беше премиерно емитувана на каналот Калиопи јутјуб и на нејзините социјални мрежи и е придружена со интересно видео за чија реализација беше задолжен тимот на НН Медиа.

Во тренд…