Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата го приведе Јанко Бачев

фото Facebook

Попладнево е приведен и однесен на информативен разговор во полиција, претседателот на Единствена Македонија

-Во моментот претседателот бачев е приведен од страна на полицијата за време на одење во партискиот штаб на Единствена македонија пред оддржување на редовниот состанок на „Македонија блокира“. Не знаеме во која полициска станица е одведен, пишува на официјалната фејсбук станица на партијата.

Како што неофицијално дознаваме, Бачев е повикан на информативен разговор поради закана објавена на фејсбук.

Во тренд…