Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студен бран ќе ја погоди Македонија – Познатите метеоролози ги соопштија најновите прогнози

фото Centar.mk

Денеска кон крајот на денот и во текот на ноќта преку земјата ќе помине студен бран проследен со слаби врнежи од дожд, а на планините од снег.

Ќе дува силен северен ветер (локално со брзина и над 100 км/час), што ќе услови нагло и значително опаѓање на температурата. Во четврток се уште ќе дува засилен северен ветер и ќе биде студено, но сончево.

Од петок ќе преовладува суво време со студени утра, а дневните температури значително ќе се зголемат.

Во тренд…