Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата на нозе: Мистериозно исчезнаа три лица

Три лица се ппријавени за исчезнати во ткот на вчерашниот ден во полиција.

Вчера во 20.45 часот во Полициската станица Струмица, 39-годишниот Р.М. од Струмица пријавил дека истиот ден околу 17.00 часот неговата 17-годишна ќерка излегла од домот и до моментот на пријавување не се вратила. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Истиот ден во 09.00 часот во Полициската станица Кавадарци, 38-годишниот О.Ј. од Кавадарци пријавил декаво вторникот околу 17.00 часот неговиото деветгодишен син излегол од домот и до моментот на пријавување не се вратил.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 10.10.2018 година во 13.20 часот во СВР Куманово, М.З.(26) од Куманово пријави дека неговиот чичко Р.З. (45) од Куманово пред два дена излегол од домот и до моментот на пријавувањето не се вратил. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.