Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва Заев објави моќно видео – откако ќе го прочитате целиот договор од Преспа многу нешта стануваат појасни

Подобар договор меѓу Македонија и Грција нема и не може да има. Алтернатива за членството во НАТО и ЕУ за Македонија нема и не може да има, напиша премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи, објавувајќи го целосниот договор од Преспа.

Линк до договорот: vlada.mk/mkgrdogovor

Во тренд…