Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Типувач од Велес се офајди со 4.000 евра!

Со предвидување три гостински победи и голови во мечевите меѓу „Џенова“ и „Парма“, „Реус Депортиу“ и „Гранада“ и „Академика“ и „Есторил“ во неделата, типувач од Велес си обезбеди 247 пати поголема добивка од влогот, т.е. со 1.000 денари заработи над 4.000 евра.

Најпрвин на мечот меѓу „Реус Депортиу“ и „Гранада“ гостите славеа со 1-2 токму за комбинираниот знак 2-2 & 3+, а во меѓувреме, Есторил како гостин на Академика победи со високи 7-2 за погодок и на вториот пар на тикетот. На крајот, во „Џенова“, и покрај разиграниот Кжиштоф Пјонтек, кој даде гол на почетокот, головите на Ригони, Силјарди и Чераволо од 16-тата до 30-тата минута доведоа до целосен пресврт и предност на Парма од 3-1 на гости кај „Џенова“ и конечен успех за нив и за типувачот .

спонзорирано: