Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тејлор Свифт го налути Трамп

Donald Trump/Offical fan page

Тејлор Свифт повторно победи на натпреварот „Американ мјузик авордс“, и тоа четврти пат, освојувајќи ја наградата за пејачка на годината, што таа ја искористи за нов политички настап во кој ги повика своите фанови да излезат и да гласаат на изборите на Конгресот и Сенатот на 6 ноември.

Свифт, 28-годишна поп-ѕвезда, неодамна предизвика вистински бура од реакции во САД кога на својот прв политички настап во кариерата објави дека ќе ги поддржи демократските кандидати во ноември. Постот на поддршка на демократските кандидати го објави на „Инстаграм“.