Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Инцидент на гласачко место: Полицијата јави за физички напад и приведувања

На гласачко место во ОУ „Лазо Ангеловски“ во Скопје, машко лице го нарушило јавниот ред и мир со тоа што навредувало граѓани и физички нападнало полициски службеници.

Лицето е приведено во ПС Аеродром и утврдено е дека се работи за К.Ж.(22) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Loading…


Во тренд…