Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Синоптичарите излегоа со нова прогноза: Еве што не очекува наредниве денови

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб, долж Повардарието умерен северозападен ветер.

Во северните планински предели можна е изолирана појава на краткотраен дожд.

Дневната температура ќе се движи од 24 до 34 степени.

Во наредните денови ќе продолжи периодот на стабилно, суво и релативно топло време.

Во тренд…