Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Какво време ја очекува Македонија?

Фото Centar.mk

Минималната температура од 6 до 15, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во интервалот од 26 до 33 степени.

Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Температурите од 12 /31 степен.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.