Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Куманово вечерва се крена на нозе: Толку народ одамна не се насобрал на едно место – Оливер Спасовски објави моќна порака

-Моите сограѓани како и секогаш одважни и одлучни.

Ви благодарам на вечерашната поддршка.

ЕВРОПСКО КУМАНОВО ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва објавувајќи ја фотогалеријата околу вечерашниот собир на Коалицијата ЗА европска Македонија во Куманово: