Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пукање во центарот на Синсинати

Полицијата веќе го уапсила осомничениот напаѓач кој денеска пукал во банка во центарот на Синсинати, САД, објави „Си-ен-ен“.

Детали за пукањето сè уште не се достапни, но полицијата објави дека осомничениот е во притвор.

„Слушнав осум истрели, веднаш паднав на колена. Потоа почнаа да доаѓаат полициски тимови“, изјавил сведокот Џејмс Вокер.

Засега нема точни информации за жртви, но има најмалку тројца повреди. Пукањето се случило околу девет часот по локално време.

Во тренд…