Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тажна вест: Почина спортската легенда

Голема тага за љубителите на спортот и боксот на територијата на поранешна Југославија. Почина Маријан Бенеш, некогашниот боксерски шампион, на 67. години.

Тој ја загуби битката по долга и тешка болест.

Веста за смртта за Аваз.ба ја потврди неговата ќерка.

спонзорирано: