Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшна сообраќајна незгода во Кавадарци

Пешак на возраст од 71 година бил удрен од возило на улицата Партизанска“во Кавадарци.

Од ударот пешакот се здобил со тешка телесна повреда и по укажаната лекарска помош бил задржан на лекување во Општа болница Кавадарци, соопшти полицијата.

Извршен е увид на местото на настанот.