Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силно невреме низ Македонија – згасна еден живот

Маж од Дебар на 35-годишна возраст бил пронајден мртов на местото викано „Славило“, над селото Локов, струшко.

Случајот бил пријавен во полициската станица Струга, утрово околу 4.30 часот.

Полицијата соопшти дека мажот напасувал стока и најверојатно починал од удар на гром.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Во тренд…