Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Се слушаа сирени – Утрово голем пожар во Скопје

Голем пожар утрово во Скопје.

Според информациите пожарот избувнал во штала со помошен онејкт во Бутел на улицата Мрежичка.

Како што информираат од противпожарната единица во Скопје пожарот бил пријавен во 2 часот наутро, а гасењето траело од 2 до 4 и 30 часот.

Во гасењето на големиот пожар учествувале 7 пожарникари и три возила.

Засега нема податоци за штетите од пожарот кој зафатил 150 метри квадратни површина.

Можеби ќе ве интересира

Експлозија и пожар во центарот на Атина, има повредени

M T

161 санкционирани возачи во Скопје

M T

Пожар во караоке бар во Индонезија – 19 лица загинаа

M T

Пожар во Филаделфија – гори кула во строгиот центар на градот

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

M T

101 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

M T