Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредно предупредување: Се очекува невреме во Македонија – од среда промена

Времето во Македонија попладнево е сончево со мала до умерена облачност, а наместа и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и северните планински делови.

Минималните температури се движат од 13 до 21 степен, а максималните од 29 до 36 степени. УВ индексот е 8.

Нестабилно со дожд и грмежи ќе биде и во вторник, а веќе од среда се очекува стабилизирање на времето.

Во тренд