Секогаш во средиштето на збиднувањата...

„Слушнаа дека сум Албанец и ме удрија одзади” – Претепано момче во центарот на Скопје

Скопјанецот Убејд Шехази, синоќа го нападнале маскирани лица и го повредиле во стомакот. 20-годишникот вели дека настанот се случил додека одел да пие кафе во еден  локал, објави Алсат-М.

„Зборував на телефон, ме слушнаа дека сум Албанец и дојдоа и ме удрија одзади во вратот со предмет, не знам што беше, јас за среќа му ја фатив раката. Беше околу 21:30 или 22 часот. Бев излезен на кафе. Беа три лица со маски. Отидов до едно друго кафуле и таму се онесвестив“, рече Шехази.

Во тренд…