Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Путин ја фатил невестата за раце, па заиграле: Погледнете како рускиот претседател игра на свадбата на австриската министерка (Видео)

Рускиот претседател Владимир Путин присуствувал на венчавката на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајлс, а неговата посета привлекла многу внимание.

Путин на венчавката стигнал со 10 минути доцнење, а целата церемонија била одложена до неговото доаѓање.

Тој се појавил со букет жолто цвеќе и ги покажал своите танцувачки вештини, па заиграл со шефицата на дипломатијата.