Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва голема трагедија во Крушево: Еден загина, еден тешко повреден

фото: Centar.mk

Параглајдерист загина денеска кај Мечкин Камен во Крушево. Повеќе детали за несреќата засега не се познати.

Според информациите на полицијата, друг параглајдерист се здобил со тешки телесни повреди откако двајцата паднале. Несреќата се случила околу 12:40 часот.

Повредениот е пренесен на лекување во Прилеп.

Во тренд…