Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нови “бомби” за вмровски функционери: Еве што се случува во судница

Нова тура бомби се слушаат во кривичниот суд како дел од предметот Титаник кој го води СЈО против високи функционери од минатата власт.

Во една од „бомбите“ се слуша како разговараат поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и Мартин Протуѓер, шеф на Кабинетот на поранешниот премиер за гласачите во Америка.

Судскиот совет го прифати барањето на Специјалното јавно обвинителство јавноста да биде исклучена кога ќе се слушаат 7 од 1.063 „бомби“ поради соддржење на приватни разговори.

Во тренд…