Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите предупредуваат: Следува влошување на времето

Денес ќе преовладува променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните и југозападните делови од земјава.

Потоа до недела ќе преовладува стабилно и суво време, но локално не е исклучена појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од понеделник на повеќе места се очекува да биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер.

error: Соддржината е заштитена.