Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ветерот носи се пред себе – силно невреме во регионот (Видео)

Невреме проследено со грмежи кое го зафати северот од Јадранот се прошири во текот на денот и во средината на Далмација.

Итните екипи имале многу работа, а еден останал и без прсти.

„На Хвар имавме неколку акции со тешки повреди, а најтешка беше онаа во која италијански државјанин при откинување на сидро останал без прсти. И кај Шолте еден странски државјанин останал без два прста“, потврдиле од Лучката капетанија.

Силно невреме го погоди и Лабин.

Pljusak između Pakoštana i Biograda

Gepostet von Crometeo am Dienstag, 14. August 2018

видеото е ембедирано од Facebook