Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Го ставила кучето во машина за перење алишта поради популарност на Инстаграм (Видео)

Аргентинката Тамара Ротман предизвикала бес на социјалните мрежи бидејќи поради популарност на Инстаграм и надеж дека ќе добие што повеќе фанови, го ставила кучето во машина за перење алишта, пренесе Дејли Мејл.

На кратката снимка се гледа како преплашениот териер Коко се обидува да излезе од машината.

Овој гест предизвикал бројни негативни коментари, некои побарале да биде казнета поради малтретирање на животни.

Тамара се бранела дека машината за перење алишта не била вклучена и дека немала намера да му наштети на миленичето.

Во тренд