Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва страшно невреме во регионот – дрва и вода по улиците

Силно невреме вечерва зафатија делови од Белград.

Невремето било проследено со пороен дожд, грмежи и силен северозападен ветер, а фотографиите сведочат дека на Нов Белград било особено драматично. Таму ветерот соборил и дрва.

И во центарот на градот било бурно, а посебно проблем имале угостителите, бидејќи ветерот ги туркал чадорите и инвентарот од терасите.

На друштвените мрежи се споделуваат фотографии од сите краеви на Белград, па јасно е дека најавениот ладен бран стигнал.