7 C
Скопје
28. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Наука

Пожарникари налетале на застрашувачка глетка: Еве како изгледа огнено торнадо (Видео)

Огненото торнадо е ретка но многу опасна појава. Како што говори и самото име, се работи за пламен кој може да се појави кога интензивна топлина и бурен ветер се комбинираат во облик на ротирачки вртлог.

Неверојатната глетка ги изненадила членовите на противпожарна станица во Лестершир. Голем пожар избил во една фабрика за пластика.

Погледнете што снимиле пожарникарите додека го гаснеле пожарот.