Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Centar.mk екслузивно: Утрово драма на железничка кај Зелениково – Се запали локомотива на возот кој сообраќа Скопје – Гевгелија, ова се деталите

Утрово околу 06: 50 часот на Железничка станица Зелениково ,патнички воз кој се обраќал на релација Скопје – Гевгелија, дошло до пожар на локомотивата, дознава Centar.mk.

Од страна на вработени од МЖ пожарот е локализиран, повредени лица нема.

Опожарената локомотивата е на лице место, а вагоните со друга локомотива ќе го продолжат движењето.

Во тренд…