Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Предмалку параглајдер се сруши во Охрид, се закачи на дрво – ова се деталите

фото: Centar.mk

Околу 15,30 часот на превој преку Национален парк „Галичица“, во близина на црквата Св.Ѓорѓија паднал параглајдер, неофицијално дознава Centar.mk.

Според информациите параглајдерот се закачил на дрво.

Засега немаме информации за евентуално повредени лица. Нови детали очекувајте наскоро на Centar.mk.