Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Monthly Archives

август 2018

Поради овој рецепт манекенките имаат совршен струк: Се јаде само три дена, а резултатите…

Сакате да имате помал стомак и потенок струк, а во исто време да го исчистете телото од масни наслаги? Вие сте на вистинското место! Постои рецепт за оброк кој се јаде само три дена, задолжително со ред, а кој ќе направи вистинско чудо…

Старец ја замолил келнерката да му ја исече храната бидејќи му се треселе рацете: Не ни…

Еден мал чин на љубезност на една келнерка во Тексас и донел 16.000 долари. 18-годишната Евони Вилиамс работи во ресторан каде пред неколку дена еден старец ја замолил да му ја исече храната бидејќи му се тресат рацете. Девојката се…

Цариниците запреле пратка со ананас, а она што го пронашле во нив ги шокирало (Видео)

Дека дилерите на дрога се неверојатно снаодливи, доказ е и следното видео кое ни доаѓа од Шпанија. Ананасот е симбол на топлина и гостопримство, па тешко е да се замисли дека кокаин е криумчарен во овој вкусен плод. Меѓутоа, со…

Убиство ја потресе Македонија

Попладнево по 17 часот било најдено безживотно женско тело во нејзиниот дом, потврди портпаролот на СВР Охрид. Во моментот трае увид на местото на настанот. Јавен обвинител од Јавното обвинителство во Охрид и полициски екипи од СВР Охрид…

Вонземјаните се веќе на Земјата: Чудни снимки, необјасниви појави на планетата, сведочење…

Постоењето на вонземјани е едно од најголемите прашања кои со векови се поставуваат, а и понатаму не постои одговор. Никој со сигурност не може да ви каже дека тие навистина постојат, но луѓето секој ден пружаат докази за тоа. Дали…

Мијалков: Не се нервирајте, нервозата е лош советник

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, на паузата од судењето за масовното прислушување ги смируваше адвокатот Петар Василев и обвинителката Ленче Ристоска додека на висок тон разговараа дали адвокатот има право на приговор на воведниот говор…

Ја запрел сопругата поради прекршок, нејзиниот одговор стана хит (видео)

Заменик шерифот на округот Оринџ во САД, Мајк Вигинтон станал хит на интернет откако било објавено видео на кое ја запрел сопругата поради „сообраќаен прекршок“. http://www.youtube.com/embed/h2lsZ7XEQI4 Вигинтон ја запрел сопругата…

Силен земјотрес ја погоди Грција, потресот почувствуван и во Македонија

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 5,4, утрово 12 минути по 9 часот бил почувствуван на територијата на Грција, објави Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Земјотресот чиј епицентар, според…

Најлоша вест за времето – УХМР излезе со вонредна најава

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне и кон крајот на денот, претежно во западните планински делови ќе има нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од северен и југоисточен…

Голема полициска акција

Вчера, (30.08.) во периодот од 10,00 до 14,00 часот, од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје беше спроведена акциска контрола на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје…

По земјотресот кој ја стресе Македонија – каква е состојбата утрово?

Земјотрес од 3,2 степени според скалата на Рихтер ги вознемири жителите на Македонија вчера рано наутро, а беше почувствуван во Струмица. По потресот имавме мирен ден, вечер и мирно утро. Од вчера до денес има повеќе земјотреси во…

Невреме во Македонија

Времето во Македонија во текот на денот ќе биде сончево и топло. Попладне кон крајот на денот, претежно во западните планински подрачја ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 28 до 35…

Со Мерцедес се забил во автомобил во спротивниот правец: Загина трудница и нејзиното бебе

43 годишен Хрват е уапсен во Србија откако со својот Мерцедес во близина на Ниш преминал во соседната лента и удрил во автомобил кој го управувала 33 годишна бремена жена која го загубила животот. И покрај напорите на лекарите да го спасат…

Велес: 67 годишен дедо фатен до 4 полни вреќи марихуана

При претрес на домот и имотот на лицето Т.К.(67) во велешкото село Крајници полицијата вчера пронашла и одземала 130 стебла од растението – канабис сатива и 2,5 килограми марихуана. Како што информираат од СВР Велес, при претресот се…

(Видео) „Ни ги покажуваа гениталиите и нè нарекуваа антихристи“, сведочи советник за…

На денешното рочиште за случајот „Насилство во Општина Центар“ сведочеше поранешниот советник во Општината, Никола Ѓоргиевски, кој истакна дека за време на протестите неколкумина од граѓаните што протестираа им ги покажувале гениталиите на…

Машки затвореници насилно влегле во женскиот дел од затворот

Жени кои издржувале затворска казна биле принудени да земат таблети за ургентна контрацепција, по бунтот кој избувнал во затвор во текот на минатиот месец и за време на кој машките затвореници успеале да влезат во женскиот дел од затворот.…

Направил малтер во пластична канта, а потоа во него забил три дрвени прачки. Крајниот…

Екипата од Јутјуб каналот „Cleverly“ во своето видео ќе ви покаже како без мака и без голем трошок да направите мала маса. Потребни ви се: пластична канта, 5 кг цемент, вода, леплива трака и три дрвени стапови. Погледнете го видеото.…

Преку моделот „бизнис ангели” малите и средни претпријатија полесно ќе доаѓаат до…

На Форумот за афирмација за потребата од институционално регулирање на финансирањето преку моделот на „Бизнис ангели”, кој се одржа денеска, учество земаа и вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за регулатива за…

Тепачка за паркинг – има повредени

Кривична пријава против 32-годишен штипјанец за сторено кривично дело насилство. Според информациите од МВР, по вербална расправија за паркинг-место, пријавениот почнал да удира по стаклото од возилото на М.Д. (21) од Штип по што физички го…