Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово, има повредени

фото илустрација

Во 15,35 часот на автопатот Скопје-Тетово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел Астра“ со тетовски регистерски таблици управувано од 64-годишниот Н.А. од селото Доброште и патничко моторно „Форд“ со скопски регистерски таблици управуванo од 25-годишниот Н.Р. од Тетово.

Н.Р. се здобил со повреди и бил пренесен во Клиничката болница во Тетово, а по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово и се работи на целосно расчистување на случајот.